کنفرانس داده کاوی ایران

موفقیت شایان 9 کنفرانس متوالی سالانه داده کاوی ایران از سال 1386 تا کنون در ایجاد فضایی علمی و کاربردی و برگزاری موفق آن در طول 9 سال گذشته، توجه شرکت ها و سازمان های پیشرو و آینده نگر که در صدد یافتن و بکارگیری مزیت های رقابتی می با شند را به خود جلب کرده است.

تأثیرات و کاربرد های شگرف استفاده از دانش نوین داده کاوی در افزایش بهره وری و تحقق اهداف خرد ، کلان و استراتژیک سازمان ها و همچنین افزایش رضایت مندی مشتریان سازمانی و ارائه خدمات مناسب در خورشان، موجب توجه و تمایل مؤسسات، شرکت ها و سازمان ها ی ارائه دهنده خدمات به حضور و حمایت از کنفرانس و بهره برداری از امکانات و فرصت‎های موجود گردیده است.

ورود به سایت کنفرانسی

دکتر جمال شهرابی

دکتر جمال شهرابی

موسس و مدیر عامل گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ورودی سومین دوره سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سال ۱۳۵۷

فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۶۹

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۷

فارغ التحصیل دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه دالهوزی کشور کانادا در سال ۱۳۸۲

عضویت در گروههای پژوهشی تخصصی MARIN و GEOIDE کانادا

انجام فعالیت آموزشی و پژوهشی در زمینه های :

Data Mining

Data Science

Data Engineering

Big Data

Multivariate Data Analysis

Information Management

Artificial Inteligence

Business Inteligence

Analytical & Smart Marketing

مشاهده پروفایل کامل دکتر شهرابی

تاریخچه گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی

گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی در سال ۱۳۸۳ توسط آقای دکتر جمال شهرابی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان موسس و مدیرعامل تاسیس گردید.

این موسسه با هدف معرفی و بسط و گسترش دانش داده کاوی ایجاد گردید و فعالیت های جامعی در راستای فرهنگ سازی و بهره گیری از دانش داده کاوی در کشور انجام داده است. گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی، معرف، پیشتاز و گسترش دهنده دانش داده کاوی در کشور است. این گروه به عنوان ``پدر داده کاوی ایران`` در طول سال های متمادی با انجام فعالیت های جامع توانسته است دانش داده کاوی و توانمندی ها و ضرورت توسعه آن در کشور را معرفی نماید که گسترش روزافزون دانش داده کاوی در دانشگاه ها و سازمان های گوناگون از ثمرات تلاش های مستمر و موثر انجام یافته این موسسه است.

دیر زمانی از معرفی دانش نوین داده کاوی توسط این دبیرخانه نگذشته است و دستاوردهای حاصله از این حرکت علمی در مقایسه با مدت زمان اندک سپری شده از آغاز این حرکت علمی بسیار شگرف است. معرفی دانش و آشنایی تمامی عرصه های دانشگاهی و بخش عظیمی از سایر حوزه های کشور با آن، علاقه مندی بخش های مختلف صنعت برای بکارگیری این دانش، توسعه پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی و انتشار کتب علمی داده کاوی، برگزاری و استقبال از سمینارها و کارگاه های آموزشی داده کاوی، ورود جمع بیشتری از دانشگاهیان به عرصه تخصصی داده کاوی، ارائه دروس داده کاوی در دانشگاه ها، انجام پروژه های داده کاوی متعدد در صنعت و ... از جمله دستاوردهای این حرکت علمی است.

بخش های گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی

گروه پژوهشی داده کاوی دکتر شهرابی به عنوان اولین و بزرگترین موسسه پژوهشی داده کاوی و هوش تجاری و بنیانگذار دانش داده کاوی در کشور، دارای بخش‎های مختلف زیر است:

بخش پژوهش

بخش پژوهش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا مجری طرح ها و پروژه های داده کاوی و هوش تجاری کشور بوده و پروژه های متعددی را در صنایع مختلف کشور با موفقیت به انجام رسانده و یا در دست اجرا دارد. بخش پژوهش دارای دپارتمان های تخصصی بانکداری، مدیریت شهری، بیمه، صنعت معدن تجارت، آب و برق، مخابرات و ارتباطات، صنعت نفت و همچنین بازاریابی و ارتباط با مشتریان میباشد. این دپارتمان های تخصصی با برخورداری از متخصصین داده کاوی و هوش تجاری در صنعت مربوط با اشراف به نیازهای صنایع مرتبط از یک سو و تسلط بر روش ها و الگوریتم های داده کاوی و هوش تجاری به عنوان برترین و جدیدترین روش حل موضوعات آن صنعت مجری پروژه های صنایع خاص خود هستند.

بخش آموزش

بخش آموزش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا اولین و بزرگترین مرکز آموزش داده کاوی در کشور است که برگزارکننده نشست ها، سمینار ها و کارگاه های تخصصی داده کاوی در محل موسسه و همچنین حسب درخواست در وزارتخانه ها و سازمان های مختلف می باشد که مطابق برنامه ریزی های انجام یافته و با عنایت به اعلام نیاز و در خواست وزارتخانه ها و سازمان های مختلف، برگزاری سمینارها و کارگاههای تخصصی داده کاوی در موضوعات ماًموریت آن سازمانها، توسط موسسه در حال برنامه ریزی و انجام می باشد و تاکنون این بخش دوره های بسیاری را در کشور با موفقیت برگزار نموده است.<br /> دوره های آموزشی موسسه شامل کارگاه های آموزش داده کاوی در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته و همچنین سمینارهای آموزشی در سطوح مختلف می باشد..<br /> علاقه مندان به برگزاری دوره و سمینار های آموزشی داده کاوی در محل سازمان خود میتوانندجهت<br /> اعلام درخواست دوره مورد نظر نسبت به تکمیل و ارسال فرم موجود در این لینک اقدام نمایند.

بخش کنفرانس های داده کاوی

بخش کنفرانس های موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا مجری سه کنفرانس داده کاوی ایران، داده کاوی در بانکداری و داده کاوی در مدیریت شهری است. کنفرانس داده کاوی ایران از سال ۱۳۸۶ با برگزاری اولین کنفرانس داده کاوی ایران و کنفرانس های داده کاوی در بانکداری و داده کاوی در مدیریت شهری از سال ۱۳۹۳ به صورت مستمر و سالانه برگزار میگردد.

جایزه ملی داده کاوی ایران

دبیرخانه جایزه ملی داده کاوی ایران به عنوان یکی از بخش های موسسه نسبت به برگزاری مستمر جایزه ملی داده کاوی ایران اقدام مینماید. این بخش با رصد سازمان های بهره بردار و پیشرو در بکارگیری دانش داده کاوی نسبت به ارزیابی فعالیت هایب داده کاوی سازمان ها اقدام نموده و سازمان های موفق در بهره مندی از دانش داده کاوی در کشور را معرفی می نماید.

انتشارات سروش گیتا

انتشارات سروش گیتا به عنوان اولین و بزرگترین انتشارات کتب داده کاوی با مجوز رسمی وزارت ارشاد در راستای ارتقاء سطح علمی افراد علاقمند به دانش داده کاوی و همچنین آگاهی متخصصین فعال در حوزه های مختلف صنعتی و خدماتی کشور از کاربرد دانش نوین داده کاوی، انتشار کتب داده کاوی و هوش مصنوعی را در برنامه دارد.

نمایشگاه تخصصی داده کاوی و هوش تجاری

دبیرخانه نمایشگاه تخصصی داده کاوی و هوش تجاری به منظور ایجاد فرصت ارایه آخرین توانمندی ها و دستاوردهای دانش داده کاوی و هوش تجاری در کشور نسبت به برگزاری این نمایشگاه همزمان با برگزاری کنفرانس های سالانه داده کاوی ایران اقدام می نماید. این نمایشگاه محل گردهمایی و حضور متخصصان دانش داده کاوی و هوش تجاری و مدیران ارشد و کارشناسان کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های بهره بردار از دانش داده کاوی و هوشمندی کسب و کار به ویژه مدیران فن آوری اطلاعات سازمان ها می‎باشد.