بخش پژوهش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا اولین و بزرگترین مجری طرح ها و پروژه های داده کاوی و هوش تجاری کشور بخش پژوهش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا به عنوان اولین و بزرگترین مجری طرح ها و پروژه های داده کاوی و هوش تجاری کشور پروژه های متعددی را در صنایع مختلف کشور با موفقیت به انجام رسانده و یا در دست اجرا دارد. بخش پژوهش دارای دپارتمان های تخصصی بانکداری، مدیریت شهری، بیمه، صنعت معدن تجارت، آب و برق، مخابرات و ارتباطات و همچنین بازاریابی و ارتباط با مشتریان میباشد. این دپارتمان های تخصصی با برخورداری از متخصصین داده کاوی و هوش تجاری با اشراف به نیازهای صنایع و الگوریتم های داده کاوی، مجری پروژه های متعدد می باشند.
۱۳۹۴ سه شنبه ۱ دي - تعداد بازدید: 2583 بار

بخش پژوهش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا به عنوان اولین و بزرگترین مجری طرح ها و پروژه های داده کاوی و هوش تجاری کشور پروژه های متعددی را در صنایع مختلف کشور با موفقیت به انجام رسانده و یا در دست اجرا دارد. بخش پژوهش دارای دپارتمان های تخصصی بانکداری، مدیریت شهری، بیمه، صنعت معدن تجارت، آب و برق، مخابرات و ارتباطات و همچنین بازاریابی و ارتباط با مشتریان میباشد. این دپارتمان های تخصصی  با برخورداری از متخصصین داده کاوی و هوش تجاری در صنعت مربوط با اشراف به نیازهای صنایع مرتبط از یک سو و تسلط بر روش ها و الگوریتم های داده کاوی و هوش تجاری به عنوان برترین و جدیدترین روش حل موضوعات آن صنعت مجری پروژه های صنایع خاص خود هستند.

مطابق سیاست پژوهشی موسسه اولین گام در راه بکارگیری دانش داده کاوی در صنایع مختلف طراحی برنامه جامع و نقشه راه داده کاوی در آن صنعت میباشد

با توجه به گستردگی مجموعه فعالیت ها و حوزه های مختلف سازمان های مختلف از یک سو و وسعت دامنه کاربرد ها و توانمندی های دانش داده کاوی از سوی دیگر، لازم است با بررسی و شناخت حوزه های فعالیت تحت پوشش و نیاز هر بخش سازمان های گوناگون به دانش داده کاوی نسبت به طراحی برنامه جامع و نقشه راه داده کاوی در آن سازمان اقدام گردد.

دستاورد این پروژه تحقیقاتی نقشه راهی است که با هدف نیاز سنجی و امکان سنجی پژوهشی داده کاوی در سازمان ها تدوین و طراحی می گردد.

در این پروژه مطالعاتی با توجه به اشراف تیم موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا به توانمندی های دانش داده کاوی و موارد گسترده به کارگرفته شده در کشورهای توسعه یافته، برنامه های عملیاتی لازم جهت تدوین عناوین و محور های پژوهشی مورد نیاز جهت بکار گیری دانش داده کاوی در هر سازمان خاص ارائه می گردد که بر اساس نقشه راه حاصل از این طرح مطالعاتی، آن سازمان برنامه کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت خود را جهت گسترش دانش داده کاوی در سازمان و بهره گیری از آن در دست خواهد داشت.

این طرح تحقیقاتی با رصد وضعیت موجود واحدها، بخش ها و حوزه های ماموریتی تحت پوشش سازمان در موضوع داده کاوی و نیاز های مرحله ای، نسبت به طراحی برنامه جامع داده کاوی آن سازمان اقدام می نماید. 

مراحل فرآیند طراحی نقشه راه داده کاوی در سازمان های ایرانی به صورت کلان در کنفرانس های داده کاوی ایران در آذرماه 1393 توسط آقای دکتر جمال شهرابی ارائه و با استقبال گسترده شرکت کنندگان در کنفرانس روبرو و مصوب گردید.

این نقشه راه به صورت تفصیلی هم اینک به عنوان سند بالادستی در موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا مبنای بکارگیری دانش داده کاوی در سازمان ها و گام نخست و آغازین بهره گیری از دانش داده کاوی می باشد. 

پیاده سازی و تدوین نقشه راه داده کاوی در سازمان ها به عنوان پروژه اولیه در بسیاری از سازمان ها توسط موسسه اجرا گردیده و یا در حال اجرا می باشد.

برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلیه حقوق برای موسسه داده کاوی گیتا محفوظ است!
All Rights Reserved For Gita Data Mining Research Institution!