موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا در سال 1383 توسط آقای دکتر جمال شهرابی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان موسس و مدیرعامل تاسیس گردید.

افتخارات مدیریت

معرفی دانش داده کاوی در کشور

طرح ایده، تاسیس و برگزاری کنفرانس های منظم سالانه از سال 1386 تا سال 1395 (اولین تا دهمین دوره)

طرح ایده، تاسیس و برگزاری اولین کنفرانس ملی داده کاوی در مدیریت شهری

طرح ایده، تاسیس و برگزاری اولین کنفرانس ملی داده کاوی در صنعت بانکداری

انجام موفق تعداد زیادی از طرح های پژوهشی داده کاوی در سازمان های مختلف کشور

سوابق تحصیلی مدیریت

ورودی سومین دوره سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سال 1357

فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1369

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1374

فارغ التحصیل دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه دالهوزی کشور کانادا در سال 1382

سوابق آموزشی مدیریت

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر (لینک رسمی)

انتشار اولین و بیشترین تعداد کتب تخصصی داده کاوی در کشور (14 عنوان کتاب)

عضویت در گروههای پژوهشی تخصصی MARIN و GEOIDE کانادا

برگزاری کارگاه های آموزشی داده کاوی در سطوح مختلف (مشاهده کارگاه ها)

برگزاری سمینارهای آموزشی خاص سازمان ها (سوابق سمینارها)

سوابق پژوهشی مدیریت

انتشار بیش از 80 مقاله ISI و ژورنالی در تراز علمی بین الملی: مشاهده فهرست مقالات

انجام فعالیت های پژوهشی در زمینه های:

Data Mining

Multivariate Data Analysis

Spatial & Temporal

Geo-Information Technology

Spatial Analysis

Quantitative Market Researc

اهداف ما

این موسسه با هدف معرفی و بسط و گسترش دانش داده کاوی ایجاد گردید و فعالیت های جامعی در راستای فرهنگ سازی و بهره گیری از دانش داده کاوی در کشور انجام داده است. موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا، معرف، پیشتاز و گسترش دهنده دانش داده کاوی در کشور است. این موسسه به عنوان “پدر داده کاوی ایران” در طول سال های متمادی با انجام فعالیت های جامع توانسته است دانش داده کاوی و توانمندی ها و ضرورت توسعه آن در کشور را معرفی نماید که گسترش روزافزون دانش داده کاوی در دانشگاه ها و سازمان های گوناگون از ثمرات تلاش های مستمر و موثر انجام یافته این موسسه است.

دیر زمانی از معرفی دانش نوین داده کاوی توسط این دبیرخانه نگذشته است و دستاوردهای حاصله از این حرکت علمی در مقایسه با مدت زمان اندک سپری شده از آغاز این حرکت علمی بسیار شگرف است. معرفی دانش و آشنایی تمامی عرصه های دانشگاهی و بخش عظیمی از سایر حوزه های کشور با آن، علاقه مندی بخش های مختلف صنعت برای بکارگیری این دانش، توسعه پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی و انتشار کتب علمی داده کاوی، برگزاری و استقبال از سمینارها و کارگاه های آموزشی داده کاوی، ورود جمع بیشتری از دانشگاهیان به عرصه تخصصی داده کاوی، ارائه دروس داده کاوی در دانشگاه ها، انجام پروژه های داده کاوی متعدد در صنعت و … از جمله دستاوردهای این حرکت علمی است.

فعالیت ها

موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا به عنوان اولین و بزرگترین موسسه پژوهشی داده کاوی و هوش تجاری و بنیانگذار دانش داده کاوی در کشور دارای بخش های مختلف زیر است:

بخش پژوهش:

بخش پژوهش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا مجری طرح ها و پروژه های داده کاوی و هوش تجاری کشور بوده و پروژه های متعددی را در صنایع مختلف کشور با موفقیت به انجام رسانده و یا در دست اجرا دارد. بخش پژوهش دارای دپارتمان های تخصصی بانکداری، مدیریت شهری، بیمه، صنعت معدن تجارت، آب و برق، مخابرات و ارتباطات، صنعت نفت و همچنین بازاریابی و ارتباط با مشتریان میباشد. این دپارتمان های تخصصی  با برخورداری از متخصصین داده کاوی و هوش تجاری در صنعت مربوط با اشراف به نیازهای صنایع مرتبط از یک سو و تسلط بر روش ها و الگوریتم های داده کاوی و هوش تجاری به عنوان برترین و جدیدترین روش حل موضوعات آن صنعت مجری پروژه های صنایع خاص خود هستند.

بخش آموزش:

بخش آموزش موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا اولین و بزرگترین مرکز آموزش داده کاوی در کشور است که برگزارکننده نشست ها، سمینار ها و کارگاه های تخصصی داده کاوی در محل موسسه و همچنین حسب درخواست در وزارتخانه ها و سازمان های مختلف می باشد که مطابق برنامه ریزی های انجام یافته و با عنایت به اعلام نیاز و در خواست وزارتخانه ها و سازمان های مختلف، برگزاری سمینارها و کارگاههای تخصصی داده کاوی در موضوعات ماًموریت آن سازمانها، توسط موسسه در حال برنامه ریزی و انجام می باشد و تاکنون این بخش دوره های بسیاری را در کشور با موفقیت برگزار نموده است.

دوره های آموزشی موسسه شامل کارگاه های آموزش داده کاوی در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته و همچنین سمینارهای آموزشی در سطوح مختلف می باشد..

علاقه مندان به برگزاری دوره و سمینار های آموزشی داده کاوی در محل سازمان خود میتوانندجهت

اعلام درخواست دوره  مورد نظر نسبت به تکمیل و ارسال فرم موجود در این لینک اقدام نمایند.

بخش کنفرانس های داده کاوی:

بخش کنفرانس های موسسه پژوهشی داده کاوی گیتا مجری سه کنفرانس داده کاوی ایران، داده کاوی در بانکداری و داده کاوی در مدیریت شهری است. کنفرانس داده کاوی ایران از سال 1386 با برگزاری اولین کنفرانس داده کاوی ایران و کنفرانس های داده کاوی در بانکداری و داده کاوی در مدیریت شهری از سال 1393 به صورت مستمر و سالانه برگزار میگردد.

جایزه ملی داده کاوی ایران:

دبیرخانه جایزه ملی داده کاوی ایران به عنوان یکی از بخش های موسسه نسبت به برگزاری مستمر جایزه ملی داده کاوی ایران اقدام مینماید. این بخش با رصد سازمان های بهره بردار و پیشرو در بکارگیری دانش داده کاوی نسبت به ارزیابی فعالیت هایب داده کاوی سازمان ها اقدام نموده و سازمان های موفق در بهره مندی از دانش داده کاوی در کشور را معرفی می نماید.

v    انتشارات سروش گیتا:

انتشارات سروش گیتا به عنوان اولین و بزرگترین انتشارات کتب داده کاوی با مجوز رسمی وزارت ارشاد در راستای ارتقاء سطح علمی افراد علاقمند به دانش داده کاوی و همچنین آگاهی متخصصین فعال در حوزه های مختلف صنعتی و خدماتی کشور از کاربرد دانش نوین داده کاوی، انتشار کتب داده کاوی و هوش مصنوعی را در برنامه دارد.

نمایشگاه تخصصی داده کاوی و هوش تجاری:

دبیرخانه نمایشگاه تخصصی داده کاوی و هوش تجاری به منظور ایجاد فرصت ارایه آخرین توانمندی ها و دستاوردهای دانش داده کاوی و هوش تجاری در کشور نسبت به برگزاری این نمایشگاه همزمان با برگزاری کنفرانس های سالانه داده کاوی ایران اقدام می نماید. این نمایشگاه محل گردهمایی و حضور متخصصان دانش داده کاوی و هوش تجاری و مدیران ارشد و کارشناسان کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های بهره بردار از دانش داده کاوی و هوشمندی کسب و کار به ویژه مدیران فن آوری اطلاعات سازمان ها می‎باشد.

همکاری با ما

در صورت تمایل به همکاری با گروه پژوهشی داده کاوی گیتا می توانید فرم های زیر را تکمیل نموده و به ایمیل info@irandatamining.ir ارسال نمایید.

فرم استخدام

فرم نمایندگی اشخاص حقیقی

فرم نمایندگی اشخاص حقوقی